NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Domácí lékař

V sekci, kterou jsme nazvali "Domácí lékař", vám nabízíme články rozdělené do jednotlivých okruhů veterinárních a chovatelských témat.

Domácí péče o psy, kočky a ostatní mazlíčky

Zde najdete články na téma jak vybrat správného domácího mazlíčka, co pro něj připravit, články o pravidelné péči, kterou bude potřebovat, o výživě, výchově, cestování..., kdy vyhledat lékaře, jak pečovat o psa a kočku před operací a po zákroku apod.

Více ...

Vakcinace - očkování psů, koček, králíků a fretek

V této sekci naleznete podrobné informace k očkování jednotlivých druhů domácích mazlíčků, u kterých se provádí, tedy u psů, koček, králíků a fretek.

Více ...

Ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům

V článcích zařazených do této skupiny je podrobně pospána problematika ošetření proti blechám a klíšťatům, odčervení psů a koček a další související články.

Více ...

Pes a zákony - čipování zvířat, cestování a další legislativa

Řada zákonů a dalších legislativních předpisů se týká majitelů zvířat a jejich mazlíčků. V této sekci vám nabízíme základní přehled předpisů a praktické rady ohledně čipování, cestování a vydávání pet pasů, povinného očkování, poplatků ze psů, kupírování u psů, týrání zvířat, dovozu a vývozu ohrožených druhů - CITES a některé další.

Více ...

Infekční nemoci psů, koček a ostatních pet zvířat

Mezi infekční onemocnění zvířat patří závažné neléčitelné nemoci, nemoci přenosné na člověka a nemoci, které mohou způsobit trvalé zdravotní potíže. U infekčních nemocí je proto důležitá prevence. Zde najdete popisy infekčních nemocí, u kterých provádíme vakcinaci nebo ji doporučujeme a popisy dalších závažných infekcí.

Více ...

Zoonózy - nemoci přenosné na člověka

Onemocnění, která jsou společná pro zvířata i lidi obecně označujeme jako zoonózy. Existuje téměř 150 potenciálních zoonóz psů a koček, avšak kromě vztekliny mají v České republice aktuální význam pouze některé parazitózy, bakteriální infekce a dermatofytózy (plísňová onemocnění).

Více ...

První pomoc a akutní stavy

Tato skupina článků vám pomůže podat vašemu mazlíčkovi první pomoc, než vyhledáte odborníka. Správné a včasné rozhodnutí v kritických situacích může rozhodnout o životě zvířete. Naše články vám poskytnou praktické rady co dělat např. při krvácení, bezvědomí, pozření jedu, autoúrazu, přehřátí, křečových stavech, jak by měla být vybavena lékárnička...

Více ...

Gynekologie, porodnictví a reprodukce

Články zaměřené na anatomii a funkci pohlavních orgánů, rozmnožování, tedy nakrytí a porod. Dále se zde dočtete jak a proč se provádí preventivní kastrace u psů a koček, jaké jsou časté nemoci pohlavních orgánů u domácích mazlíčků.

Více ...

Ortopedie

Ortopedie se zabývá poruchami pohybového aparátu, což znamená kostí, kloubů a chrupavek, šlach a svalů. Tato skupina onemocnění zahrnuje geneticky podmíněné a vývojové poruchy, degenerativní onemocnění, nádory a úrazy, ale i infekční a cévní nemoci pohybového aparátu.

Více ...

Rehabilitace a fyzioterapie

Fyzioterapie je dnes velmi využívaná v humánní medicíně a je již samozřejmostí, že je pacient po ortopedické či neurologické operaci poslán do lázní, aby podstoupil léčebnou rehabilitaci. V posledních letech se fyzioterapie rozvíjí i ve světě veterinárního lékařství a její potřeba stále roste. Jak se ukazuje, má zvířecí fyzioterapie vynikající výsledky a pomáhá pacientům i s velmi závažnými zdravotními problémy.

Více ...

Ortopedické pomůcky pro psy

I naši psí mazlíčci se mohou dostat do situací, které vedou k částečné nebo úplné nepohyblivosti zadních nebo předních končetin. Příčin vzniku ochrnutí či ztížené pohyblivosti končetin je mnoho. Pokud nedojde k úplnému uzdravení pacienta, je to vždy smutný příběh. Není však nutné nechodícího pejska zcela vyřadit ze společenského života či dokonce utratit. My vám nyní nabízíme možnosti, jak vylepšit pomocí ortopedických pomůcek vašemu invalidnímu pejskovi kvalitu života a vám péče o něj.

Více ...

Stomatologie - péče o zuby a dutinu ústní

Nemoci a vady zubů a dutiny ústní u zvířat jsou často považovány za banální či pouze estetické problémy. V mnoha případech je to však omyl. Např. důsledkem neléčeného zubního kamene a zánětu dásní u psů a koček mohou být závažná onemocnění srdce, jater a ledvin ohrožující život pacienta. Výměna chrupu, správný skus a možnost ovlivnění vad vývoje chrupu jsou témata zajímavá především pro chovatele.

Více ...

Dermatologie

Kožní onemocnění bývají u zvířat častým problémem. Atopie, plísňová onemocnění kůže, kvasinkové infekce a mnohé další kožní nemoci mohou naše mazlíčky řádně potrápit. Jejich léčba bývá někdy zdlouhavá a náročná. O průběhu a možnostech léčby kožních nemocí u zvířat se dočtete v této sekci.

Více ...

Oftalmologie

Očních onemocnění se u domácích mazlíčků vyskytuje velké množství. Některá jsou lehce řešitelná, jako jsou záněty spojivek, jiné je nutné řešit chirurgicky, jako jsou plastické operace víček. Některá onemocnění očí však mohou být i těžko ropoznatelná, pak je třeba vyhledat specialistu oftalmologa, aby byla zvolena vhodná léčba a nedošlo k nevratným změnám či ztátě zraku.

Více ...

Urologie

Urologie se zabývá řešením onemocnění horního i dolního močového traktu. Nejčastějšími onemocněními dolních močových cest jsou záněty močového měchýře, tvorba močových kamenů či močového písku.

Více ...

Medicína exotických ptáků

Články zabývající se problematikou exotických ptáků nabízí zajímavé informace pro začínající i zkušené chovatele. Najdete zde články o výběru papouška, podmínkách chovu, první pomoc u papoušků a informace o některých nemocech papoušků.

Více ...

Medicína drobných savců (králíků, drobných hlodavců a fretek)

Skupina článků zabývajících se péčí, prevencí, nemocemi drobných savců, jako jsou králíci, fretky, potkani, morčata, křečci a další drobní savci.

Více ...

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Jodi
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651