NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům

Mezi nejčastější vnější parazity, kteří trápí naše domácí mazlíčky patří blechy a klíšťata. Protože oba tito parazité přenášejí množství chorob, je třeba zvířata účinně chránit. Dnes se nabízí mnoho různých přípravků, které účinně pomáhají prevenci před blechami i klíšťaty.

Další skupinou nepříjemných parazitů jsou paraziti vnitřní, z nich nejčastější jsou tasemnice a škrkavky, srdeční červi se z důvodu oteplování a cestování do středomoří začali v poslední době vyskytovat hojněji i u nás. I proti těmto parazitům existuje množství účinných prostředků. Proč, jak a čím chránit své mazlíčky se dozvíte v našich článcích.

Ošetření proti blechám

Zablešení domácích zvířat je stále častým jevem. Někteří majitelé si nechtějí za žádnou cenu připustit, že by zrovna jejich miláček mohl mít nějakou tu blešku, jiní razí teorii, že "každý správný pes má blechy". Tuto problematiku bychom však neměli brát na lehkou váhu a zablešení zvířete účinně předcházet. Dobrých důvodů je pro to víc než dost.

Více ...

Ošetření proti klíšťatům

V letním období je velmi častým problémem napadení zvířat klíšťaty. Chránit sebe i své chlupaté kamarády proti těmto parazitům je důležité zejména z toho důvodu, že klíšťata jsou přenašeči závažných infekčních onemocnění a způsobují kožní obtíže. Je prokázána možnost přenosu až 150ti různých infekcí z klíšťat na teplokrevné tvory.

Více ...

Antiparazitární přípravky

Napadení zvířat blechami a klíšťaty má v našich podmínkách obvykle sezónní charakter. Existuje několik způsobů, jak chránit zvířata proti těmto zevním parazitům. Záleží vždy na majiteli, který způsob zvolí.

Více ...

Odčervení štěňat, koťat, dospělých psů a koček

Mezi veřejností je vžitá představa, že po podání odčervovacích prostředků je zvíře chráněno proti vnitřním parazitům po dobu několika týdnů nebo dokonce měsíců, což není pravda. Čtěte, jaké jsou nejnovější trendy v odčervení psů a koček.

Více ...

Odčervení koťat a dospělých koček

Koťata odčervujeme podobně jako štěňata brzy po narození včetně matky. Dospělé kočky odčervujeme podle toho, zda jsou chovány pouze v domácnosti nebo chodí ven.

Více ...

Proti jakým parazitům odčervujeme psy a kočky

Odčervujeme proti dvěma skupinám červů - plochým a oblým. Nejčastějším a nejnebezpečnějším oblým červem je škrkavka, nejčastějším plochým červem je tasemnice psí.

Více ...

Srdeční dirofilarióza - srdeční červivost

Jedná se o parazitární onemocnění, jehož původcem je Dirofilaria immitis – vlasovec psí, hlístice, která dosahuje velikosti 12 - 30 cm. Po napadení tímto parazitem se rozvíjí více či méně závažné klinické příznaky. Relativně častější výskyt vlasovce v rámci Evropy je v jižních státech jako jsou Francie, Itálie, Španělsko, Řecko. Výskyt byl už také potvrzen i v Rakousku, Maďarsku, na Slovensku a psi, mající protilátky byli monitorováni i na jižní Moravě.

Více ...

Druhy přípravků pro odčervení psů a koček

K odčervení podáváme tablety nebo pastu, pro jejichž účinnost je nutné dodržet dávkování dle váhy zvířete. Různé preparáty mají různé spektrum účinnosti, proto Vám doporučujeme poradit se se svým veterinářem, který přípravek je pro Vaše zvířátko ten nejvhodnější.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Jack a Žaneta
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651