NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Domácí péče o psy, kočky a ostatní mazlíčky

Zde najdete články na téma jak vybrat správného domácího mazlíčka, co pro něj připravit, články o pravidelné péči, kterou bude potřebovat, o výživě, výchově, cestování..., kdy vyhledat lékaře, jak pečovat o psa a kočku před operací a po zákroku apod.

Vybíráme pejska nebo kočičku

Nemůžete rozhodnout, jak velkého čtyřnohého přítele si máte pořídit, jestli raději pejska nebo kočičku, když psa, tak jakého plemene.... Náš článek Vám v rozhodování jistě pomůže.

Více ...

Vybíráme papouška

Výběr ptačího kamaráda je vždy dobré zodpovědně promyslet. Jako každé zvíře chované v zajetí, potřebuje i papoušek vytvořit vhodné životní podmínky, zajistit vyváženou a pestrou potravu, dostatek čerstvé vody, ale hlavně pozornost a lásku svého chovatele.

Více ...

Péče o pejska, o štěně - příprava a příchod domů

Vybrali jste si pejska, zvolili jste vhodné plemeno, domluvili odběr od chovatele a nyní čekáte, až si nového člena rodiny přivedete domů. Takže nastává otázka, co bude váš pejsek potřebovat nebo co budete potřebovat vy, abyste o něj mohli dobře pečovat. Zde vám nabízím základní seznam potřebných věcí, který musíte přizpůsobit plemeni, velikosti psa a podmínkám, v jakých budete pejska chovat.

Více ...

Pravidelná péče o psa - ošetření tlapek a drápků

Tlapky je třeba prohlížet nejen když pes kulhá. Zvýšenou pozornost věnujte tlapkám v období zimy, kdy se chodníky hodně solí, ale ani v létě na tlapky nezapomínejte. Drápky kontrolujte pravidelně, důležitá je nejen jejich správná délka, ale i kvalita.

Více ...

Pravidelná péče o psa - péče o oči a uši

Péče o uši, stejně jako o oči, pokud je všechno v pořádku, spočívá u psů v pravidelném prohlédnutí a udržování v čistotě. Někdy se však mohou vyskytnou zdravotní obtíže, které je potřeba nechat odborně ošetřit veterinářem.

Více ...

Pravidelná péče o psa - ošetření análních žlázek (váčků)

Přeplněné anální žlázky (paraanální pachové váčky) nepatří u většiny psů mezi potíže, které bychom museli pravidelně ošetřovat. Jsou však pejsci, kteří tímto problémem trpí pravidelně. Pravidelná péče o žlázky těchto pejsků a včasné ropoznání problému vám pomůže předejít nepříjemným komplikacím.

Více ...

Kdy k lékaři

Kulhání, zvracení, průjem, výtok z pochvy, svědění kůže, kašel nebo dušnost, tzv. boule. Trápí něco z toho Vašeho miláčka? Přečtěte si, kdy spěchat k lékaři, aby jste nezanedbali nějaký závažný problém.

Více ...

Předoperační a pooperační péče u psů a koček

Pokud Vašeho mazlíčka čeká operace nebo anestézie (narkóza)z jakéhokoliv důvodu, v tomto článku se dozvíte vše o přípravě na operaci nebo anestézii i o péči po operaci u psů a koček.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
pitbulman
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651