NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Infekční nemoci psů, koček a ostatních pet zvířat

 

Mezi infekční onemocnění zvířat patří závažné neléčitelné nemoci, nemoci přenosné na člověka a nemoci, které mohou způsobit trvalé zdravotní potíže. U infekčních nemocí je proto důležitá prevence. Zde najdete popisy infekčních nemocí, u kterých provádíme vakcinaci nebo ji doporučujeme a popisy dalších závažných infekcí.

 

 

 

Parvoviróza - Parvovirové onemocnění psů

Původcem onemocnění je virus z čeledi Parvoviridae. Způsobuje akutní systémové onemocnění s dominantním postižením tenkého střeva (hemoragicko-nekrotická enteritida), kostní dřeně, lymfoidní tkáně a dříve i myokardu. K virům je vnímavá většina psovitých šelem.

Více ...

FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)

Jedná se o virové onemocnění koček. Původcem je koronavirus. Onemocnění postihuje zpravidla koťata a mladé kočky do dvou let věku. Nedostatečná funkce imunitního systému může být rovněž predisponujícím faktorem FIP (stres, léčba kortikoidy, přidružená onemocnění apod.). Ve většině případů má letální průběh.

Více ...

Ptačí chřipka

Influenza drůbeže, známá také jako ptačí chřipka je virové onemocnění postihující ptáky. Původcem nákazy je virus chřipky H5N1.

Více ...

Cirkoviróza exotických ptáků - Psittacine Beak and Feather Disease (PBFD)

Cirkoviróza exotických ptáků je virové onemocnění, které se stalo postrachem všech chovatelů exotických ptáků, a to především milovníků papoušků kakadu, eklekta, papouška šedého, ary, amazoňanů, papoušků rodu Pionus, agapornise a papouška vlnkovaného.

Více ...

Dermatofytózy (plísňová onemocnění kůže)

Dermatofytózy jsou plísňová onemocnění kůže, chlupů a drápků. Nejčastější příčinou dermatofytóz je Microsporum canis, Microsporum species, Trichophyton.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Tim, 10 týdnů
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651