NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Medicína exotických ptáků

První pomoc u ptačího pacienta

Nabízíme několik užitečných rad, jak poskytnout první pomoc svému papouškovi s akutním problémem dříve než navštívíte veterinárního lékaře.

Více ...

Vybíráme papouška

Výběr ptačího kamaráda je vždy dobré zodpovědně promyslet. Jako každé zvíře chované v zajetí, potřebuje i papoušek vytvořit vhodné životní podmínky, zajistit vyváženou a pestrou potravu, dostatek čerstvé vody, ale hlavně pozornost a lásku svého chovatele.

Více ...

Cirkoviróza exotických ptáků - Psittacine Beak and Feather Disease (PBFD)

Cirkoviróza exotických ptáků je virové onemocnění, které se stalo postrachem všech chovatelů exotických ptáků, a to především milovníků papoušků kakadu, eklekta, papouška šedého, ary, amazoňanů, papoušků rodu Pionus, agapornise a papouška vlnkovaného.

Více ...

Ptačí chřipka - influenza drůbeže

Influenza drůbeže, známá také jako ptačí chřipka je virové onemocnění postihující ptáky. Původcem nákazy je virus chřipky H5N1.

Více ...

Nutriční onemocnění u papoušků

Udává se, že až za 75ti procenty onemocnění u papoušků stojí chybná výživa. Chovatel si většinou povšimne až příznaků, které jsou odrazem dlouhodobého nedostatku, a to především na peří nebo kůži. V následujícím článku Vás seznámíme s nejčastějšími následky a onemocněními způsobenými špatnou výživou.

Více ...

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Pojď si hrát
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651