NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA
Anketa
Jakého máte domácího mazlíčka ?


POZOR! POZOR! Již tento čtvrtek 21. 6. 2018 proběhne ve Vetcentru odběrový den. Hledáme psí dárce krve, kteří by tento den přišli - JE TŘEBA SE PŘEDEM OBJEDNAT NA RECEPCI NA TEL: 251 511 61 - a darovali krev pro naše pacienty. Staňte se zachráncem psích životů! Co je potřeba? Více v sekci KREVNÍ BANKA. Děkujeme!

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Vymírání mastomyší
vyskovak.cz
22.9.2011 
Dobrý den. V noci 18.9.2011 mi z ničeho nic zemřel jeden čtyřměsíční samec mastomyši. Celý den byl v pohodě a v jednu hodinu ráno jsem si všiml, že jen leží a funí. Do dvou hodin umřel. Nevěděl jsem, co s tím a ptal jsem se jinde, ale odpovědi jsem se nedočkal. Chtěl jsem to pustit z hlavy, ale dnes ráno jsem v chovu našel dalšího mrtvého, tentokrát jen dvouměsíčního. Nevím, jestli mělo umírání stejný průběh, ale přes den byl taky v pohodě. Mám strach, že se mezi nima šíří nějakej mor, nebo co já vím. Má cenu s tím chodit na veterinu? Prosím, pomoc!  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Marcela Vitásková
19.1.2012 
Dobrý den,
příčinu úhynu určí pouze pitva, z důvodu obavy o ostatní jedince a možnou infekční příčinu, doporučuji patomorfologické vyšetření uhynulého kusu na Státním veterinárním ústavu.
S pozdravem MVDr. Vitásková 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
s kamarádkou
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651