NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Línání po kastraci
veronika viskova
10.6.2008 
Dobrý den, mám fretku 3 týdny po kastraci a teď jí začala padat srst, po chomáčích a loupe se jí kuže. Tvoří se jí lysiny, ale podsada zůstává. Jsou jí 3 roky. Nikdy takhle hodně nelínala , může to být následek narkozy? Pije a žere normálně.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Petra Mikulcová
24.6.2008 
Dobrý den,
kožní potíže by neměly souviset se samotnou narkózou. Teoreticky se může jednat o plísňové či parazitární onemocnění kůže. Velmi běžným onemocněním u kastrovaných fretek, při kterém se objevují alopecie (lysiny) a pruritus (svědění), je hyperadrenokorticismus. Jednotlivá onemocnění lze od sebe odlišit pouze vyšetřením zvířete, kožního seškrabu, moči a krve.
S pozdravem MVDr. Petra Mikulcová 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Kirinka
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651