NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Vykusování srsti na tlapkách
sheila
28.12.2008 
Již delší dobu naše fena trpí zarudnutím kůže v meziprstí na packách. Nejdřívě to bylo vždy na jedné pacce, později se to zhoršilo a je to již na všech 4., svědí jí to, pak si to rozlíže, občas se tam vytvoří malé hnisavé ložisko. Zatím žádná léčba nezabrala, občas se to zmírnilo. Nyní veterinář řekl, že se jedná o atopický ekzém. Nasadili jsme granule od Royal Caninu Skin Support. Zároveň jsme dostali antibiotika na 14 dní Ceporex, které jsme nyní dobrali, ale bohužel bez výsledku. Již si nevíme rady, feně každý večer, nebo když odcházíme z bytu, tak jí dávám na packy ponožky a na krk "satelit", aby si to nemohla lízat.... Prosím poraďte :-( Je mi jasné, že užívání nových dietních granulí pro atopiky se projeví až po delším užívání. Veterinář navrhl léčbu Prednisonem, ale nejsem si jistá, zda zabere, a když čtu jaké další nežádoucí účinky má, tak si jím nejsem jistá. Děkuji za každou odpověď.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Iva Librová
2.1.2009 
Dobrý den,
souhlasím s kolegou, že by se mohlo jednat o atopii. Pokud nezabral Ceporex a hnis se objevuje dál i po 14 dnech, bude možná zapotřebí změnit antibiotika. Na svědivost i další projevy bych vyzkoušela antihistaminika. Je možné také udělat alergenodiagnostické testy z krve. Prednisonu se prozatím vyhněte. Doporučila bych také navštívit zkušeného homeopata.
S pozdravem MVDr. Iva Librová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Ranní koupel - Jůlinka
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651