NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Ztráta pigmentu
vardana
1.8.2009 
Dobrý den, narazila jsem na Vašich stránkách informace o ztrátě pigmentu a proto prosím o radu. Náš roční kříženec border kolie ztrácí pigment. Nejprve se toto začalo objevovat na nosní houbě, nyní je to však i okolo oka. Musím říci, že pigment se ztrácí velmi rychle, každý týden je vidět úbytek. Napadla mě spojitost - asi cca měsíc před těmito problémy si pořezal trochu packu o sklo. Dostal višňovského balzám a packu nosil zavázanou. Asi po 10dnech se objevilo na tlapce zbarvení chloupků - do růžova a dostali jsme hypermangan na koupel. A asi 2 týdny poté se začal ztrácet pigment. Může být s tím prosím nějaká spojitost - napadly mě kvasinky apod.? Pejsek se také dost škrabe a začala mu v té době i padat srst. Vzali mu krev na štítnou žlázu (negat.) a doporučili RODOCAN FORTE (užívá cca 10dnů) a olej DERMANORM (cca 2-3týdny) Zatím beze změn. Je problém zjistitelný nebo se jedná o autoimunitní onemocnění podobné vitiligu u lidí? Děkuji za radu, Dana Vargová.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Andrea Froňková
15.8.2009 
Dobrý den,
při rychlém úbytku pigmentu pravděpodobně není všechno v pořádku, u vašeho pejska se samozřejmě může jednat o poruchu pigmentace buď vlivem zánětlivého nebo i autoimunitního onemocnění. Souvislost s poraněním packy bych v tom nehledala. Pravděpodobně by to chtělo ještě podrobnější vyšetření krve, další dermatologické vyšetření na přítomnost parazitů, alergie, dermatofytózy atd.
S pozdravem MVDr.Froňková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Kailička a dinosauři
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651