NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Svědivost kůže a sarkoptový svrab
lenka
9.1.2008 
Mám 6ti měsíční štěně krátk. kolie. Už od mala se stále drbe, není to nijak úporné, ale drbe se více jak ostatní psi. Byli jsme několikrát na veterině, chodíme pravidelně k veterináři, který se specializuje na krátk.kolie(citlivost plemene na léčiva atd). Ze začátku nebylo na kůži nalezeno vůbec nic, stěry i seškraby negativní. Cca ve 3 měsících se mu objevily červené pupínky v podpaží a na bříšku, jen ojediněle, rychle(do 2-3dnů mizely a objevily se třeba jinde). Veterinář opět udělal seškraby a stěry, nic. Zkusili jsme i změnu granulí původně Nutram, pak Proplan (losos rýže-k tomu vůbec nic), teď opět Nutram, žádná změna. Nejprve (ve 2 měsích jsme dali advocate, ten cca do týdne velmi zmírnil svědění, ale do 14 dní opět), pak se objevily ty pupínky, na ty jsme dostali Ectodex (na sarkoptový svrab), pupínky cca po 4 týdnech zmizely úplně( po dobu těch 4týdnů se mi zdálo, že se stěhují, bříško, podpaží, kořen ocasu, pak hlava a pak už nikde), ale v menší formě se stále drbe, nejsou na těle nikde holá místa, ani lupy, ty se objevily cca po 6. koupeli a do 5dní zmizely samy od sebe. Nikde jsem na něm nenašla žádné lupy, strupy, puchýře atd, ani veterinář, prostě nikde nic. Přesto jsme po 10ti týdnech Ectodexu dali teď přípravek Promeris Duo Spot On, je tam amitraz, účinná látka na sarkoptový svrab. Toho sarkopt. svrabu se chytil veterinář, protože matka štěněte ho měla cca 2-3 měsíce před narozením štěňat-od koček, zabral právě Ectodex. Veterinář mi říká, že to není nebezpečné, ale hodně úporné, že musím vydržet, u kolií nejdou použít účinější preparáty (Ivermectin atd). Co by to mohlo eventuelně být jiného nebo jaký jiný přípravek by se dal ještě použít?? Taky dostává do krmení olej Dermanorm /nebo tak nějak/. Předem děkuji za odpověď. Lenka  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Iva Librová
10.1.2008 
Dobrý den,
nejprve k léčbě svrabu. Advocate i Stronghold by měli být plně dostačující k vyléčení svrabového onemocnění již po dvou aplikacích v tří až čtyř týdenním intervalu. Důležité však je přípravek správně aplikovat a ošetřovat všechna zvířata v domácnosti. Popřípadě dlouhosrstého psa ostříhat.
Otázkou je, zda Vaše štěně stále trápí právě svrab. Úporné svědění vyvolává vlastně pouze několik příčin: atopická dermatitida, alergie na bleší kousnutí, nežádoucí reakce na krmivo, svrab. Po té léčbě, kterou Vaše štěně podstoupilo (a pokud byly správně použity všechny přípravky), nepředpokládám přítomnost jakéhokoli parazita. Uvažujte tedy i o dalších možnostech.
S pozdravem MVDr. Iva Librová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
vikinka
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651