NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Jezevčík a strupy na uších
Kateřina a Radek
15.2.2008 
Jezevčík a strupy na uších
Radek 28.1.2008

Dobrý den, máme 2,5 roku starého hladkosrstého jezevčíka a už cca 1,5roku se nemůžeme zbavit strupů (na veterinární klinice diagnóza mykoza). Postupne byly ordinovány tyto léky s částečným efektem: Canesten ung., Surolan, Imazol plus krém, vakcinace Biocan M, Imaverol, Bactroban ung. 15g, Entizol tbl. 20x250ml. Zjistili jsme, že se to těmito léky nikdy nepodařilo dostatečně odstranit. Také náklady na léky byly vysoké. Posledních 7 měsíců již mažeme uši buď sádlem s měsíčkovou mastí nebo třezalkovým olejem a s mnohem lepší účinností. Ale i tak stroupky nikdy úplně nezmizely. Jakoby se léčení zastaví a ani po měsíci dalšího mazání se už nezlepšuje.. Jakmile ovšem přestaneme mazat, rychle se to zhoršuje a za cca 14 dní by to bylo stejné jako na začátku. Už si nevíme rady. Co by to mohlo způsobovat? Pes žije v bytě. Prosíme o radu. Děkujeme.

Odpověď na dotaz
MVDr. Iva Librová 5.2.2008
Dobrý den,
můžete mi napsat jak byla mykóza zdiagnostikována? Jestli dermatofytóza nebo kvasinky? Klinické příznaky tomu nasvědčují. Má kožní problémy i jinde na těle?
S pozdravem MVDr. Iva Librová

Dobrý den, především Vám děkujeme za odpověď. U veterináře nám bylo řečeno, že mykóza byla zdiagnostikována jako dermatofytóza. Co se týká otázky kožních problémů : Jinde na těle jsme to zatím nezjistili ani nepostřehli, až na nadměrné vypadávání chloupků. Také týden až 14dní po vykoupání ( se šampónem ) se objevuje částečné padání, dalo by se říci že lupů. Ani po vykoupání se pes nikde nedrbe, takže dle mého názoru ho tato mykóza nesvědí. Dále bych se ráda zeptala, jestli toto onemocnění, nemůže být způsobeno alergií nebo potravou. Děkuji za rady a odpověď
S pozdravem Kateřina Formánková a Radek Pěnka
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Iva Librová
19.2.2008 
Dobrý den,
děkuji za odpověď. V tuto chvíli by bylo vhodné zopakovat kultivaci na dermatofyta z chlupů z boltců i z podezřelých míst na těle . Pokud se potvrdí doporučuji spray Biopirox nebo koupele v Medivetu. Pokud ne, je zapotřebí pátrat dál. Každopádně by byla nyní vhodná strava podporující kvalitu kůže a srsti, např. Eukanuba dermatosis, Royal canine Sensitive skin, Trovet omega HD - OHD, atd.
Hezký den přeje MVDr. Iva Librová  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Kailička a dinosauři
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651