NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Pahýlová pyometra - pro Mvdr.Ševčíkovou
Jana Pulcová
14.9.2007 
Paní doktorko, velice vám děkuji za vaší odpověď, já jsem z toho hodně neštastná, pan doktor mě vysvětloval, že se jí někde za tím operačním pahýlem udělala jakási kapsa, kde se jí tvoří ten hnis, ale že se stím nedá nic dělat jenom vždycky přelečit ale to je klid tak nejvíc ten měsíc jak jsem psala, operace už není možná měla by problémy s močením připadá mi to dost kruté, myslíte si že je to možné? Ještě jednou děkuji.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Silvie Ševčíková
18.9.2007 
Dobrý den.
Váš lékař má pravděpodobně na mysli pahýlovou pyometru. Můj názor je, že ponechávat hnisavé nebo potencionáně hnisavé infekční ložisko v organismu není vhodný přístup. Případná reoperace je zcela na místě. Možné komplikace s močením se dají medikamentózně ovlivnit.
S pozdravem MVDr. Silvie Ševčíková

Předchozí dotaz:

Opakovane zanety pohl. org. u feny pulcova jana 11.9.2007

Pani doktorko, mam velky problem s fenkou. pred dvema lety byla operovana, byla ji odebrana deloha a vajecniky, mela velky zanet delohy, po operaci stale krvavy vytok. pred rokem znovu operace neco jako revize, op. pahyl zkracen, po op. stejne potize. letos na muj popud udelany vytery, zjisten masivni hemolyt. stafylokok. dostala lecbu primo do pochvy, asi mesic byl klid, nyni opet hnisavy vytok a je osklive citit, jinak je fenka bez problemu, vesela, ziva. mam ale strach, aby se to nejak nerozjelo fenka je ctyri roky stara. dekuji za radu.

Odpověď na dotaz MVDr. Silvie Ševčíková 14.9.2007

Dobrý den.
Váš případ je neobvyklý. Doporučuji provést sonografické vyšetření pohlavního aparátu, provést kultivaci z výtoku a přeléčit dlouhodobě vhodnými antibiotiky dle ciltivosti, podávanými per os, několik týdnů, pokud se bude jednat pouze o zánět. Záněty pochvy u kastrovaných fen se téměř nevyskytují.
S pozdravem MVDr. Silvie Ševčíková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Honzík
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651