NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Ublinkavání
Lucie Kopecká
4.2.2008 
Na konci září byl pes na operaci (franc. buldoček,nyní 11 měsíců),byl v anestezii a od té doby máme problém s ublinkáváním.Několikrát denně ho "natahuje" ale když má něco v žaludku,tak si ublinkne.Před operací byl cca měsíc a půl na antibiotikách.Vet nám řekl že ten krk může mít poškrábaný po té narkóze,ale už mi to přijde docela dlouho,taky mě napadlo jestli to může být po těch antibiotikách.Až teď mi ale došlo,že jsme v té době přecházeli na jiné granule - krmíme Calibrou (předtím ProPlan ale přestal ho žrát).Nemůžu přijít čím to může být tak jsem se chtěla zeptat tady. Děkuju mnohokrát za odpověď  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Lukáš Duchek
7.2.2008 
Dobrý den.
Nejdříve chci říci, že mi je pejska upřímně líto, protože měl dost velkou smůlu na různé komplikace. Nebudu se vyjadřovat k postupu kolegů, to mi nepřísluší. Co se týče zvracení, podle mého mínění pravděpodobně souvisí s dlouhodobým podáváním antibiotik. Doporučuji nasadit léky ,které budou léčit podrážděnou sliznici žaludku a zvracení, např. Torecan čípky 3x denně 1, Venter tbl. 2x denně 1/2 tbl. a dále léky pro obnovu mikroflŕy trávicího systému, např. Probican pasta 2x denně 1 dílek.
S pozdravem MVDr. Lukáš Duchek  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
křečulda
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651