NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Průjem
Podzimek
23.3.2008 
Dobrý den, dne 17.3.jsem byl s pejskem (americký kokr 9,5 kg) na prevent. ko. Byly mu aplikovány Duramune DAPPi LC+R+zn, Caniquantel tbl. po několika hodinách se objevil průjem, která trvá už několik dní (5), zkoušeli jsme 1 denní hladovku, dietu, suchou rýži bez efektu. Prosím o radu, co s tím. Dle lékařky je pejsek v perfektní kondici, od KO ale zhubl cca 800 gr.. Děkuji Podzimek  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr.Dagmar Dvořáková
25.3.2008 
Dobrý den pane Podzimek.
V důsledku oslabení po vakcinaci se může občas vyskytnout průjem, ev. zvracení. Samozřejmě, že většinou po změně krmení (hladovka, dietka) tyto problémy rychle odezní. Nicméně v tomto období je mezi pejsky mnoho střevních problémů, "chřipek", je tedy zcela možné, že díky již zmíněnému oslabení po vakcinaci došlo u Vašeho pejska k nakažení silnějším virem či bakterií. Pokud nepomáhá změna stravy na dietní, ev. aplikace preparátů na zahuštění stolice (př. Smecta, veterinární pasty s přídavkem kaolinu a pektinu), bylo by dobré nechat vyšetřit vzorek stolice, zda se nejedná právě o nějaký silný kmen infekčních agens.
Přeji Vám, ať se Váš problém brzy vyřeší, s pozdravem, MVDr.Dvořáková.  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
v pravo hleď
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651