NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Prujem u kocoura, zvraceni u kocky
Olga
27.10.2006 
Dobry den, mame rocniho kocourka jiz po kastraci, od 1mesice trpi prujmy, na zacatku byl na diete Hills I/d, ta nepomohla..stolice se poslala na chemicke a parazitolog. vys. - vse negativni, nasadil se mu Entizol a stav se upravil tak na cca 2 mesice. Po kastraci v 9 mesicich se mu prujem vratil...nasadil se opet Entizol a nezlepsilo se to, nasledovalo bakteriologicke vys. z nehoz se vykultivovala E.COLI -masivně. Momentalne jiz 10.den uzíva 2krat denne 1/4 tbl. Synulox 250mg, prujem ma porad. Pani doktorka doporucila dalsi bakteriolog. vys. jehoz vysledek zatim nemame. Po celou dobu krmime Hills Stomach Sensitive obe nase kocky, jinak je kocour v poradku, zere, pije..hraje si..Co se tyce prujmu je svetle hnedy az oranzovy, nekdy ridky az kasovity a velmi zapacha.. Krome toho opakovane u kocoura a druhe kocky lecime svrab, taktez neuspesne, nekolikrat jim byl aplikovan Stronghold. Podotykam, ze je mame pouze v byte, ven nechodi. Co se tyce nasi 6lete kocicky, ktera je momentalne po odstraneni zub. kamene tak ta 2-3 tydne zvraci jiz nekolik mesicu s obcasnymi pauzami, prevazne nenatravenou potravu, ktera je bez chlupu i bez kytek ktere obcas okusuje.. Moc dekuji za odpovedi na mych ne zrovna malo otazek. S pozdravem Olga  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
22.11.2006 
Dobrý den paní Olgo,
omlouvám se předem za prodlení s odpovědí.
Co se týká vašeho kocourka, trápit ho může i tzv. nespecifický střevní zánět, tato diagnosa se ovšem potvrdí až odebráním histologického vzorku. Tento se většinou odebírá endoskopickou či chirurgickou cestou, kdy se vytne kus střevní sliznice. Tyto záněty vyžadují specifickou terapii. Vy už jste všechna vyšetření, která standartně předcházejí tomuto absolvovali. Ještě by ale bylo možno doplnit vyšetření trusu o stanovení na přítomnost Giardií, tzv, "kobercového parazita". Tento prvok se může přemnožit v tenkém střevě, nachází se na sliznici (kterou právě pokrývá jako koberec) a znemožňuje tak trávení. Trus na toto vyšetření je ale třeba sbírat několik dní, tento parazit se totiž nemusí vylučovat s každým kálením. Co se týká Vaší kočičky, občasné zvracení může být projevem tzv. potravinové intolerance. Zkuste tedy nejprve vyloučit tuto možnost tím, že budete striktně u Vaší kočičky dodržovat pouze jeden typ granulí (ideální by byla přímo některá z veterinárních diet určených právě nan tyto problémy). Samozřejmě, je to o to složitější, že máte koček víc.

Přeji Vám krásný den, ještě jednou se omlouvám za zpoždění s odpovědí, pokud by jste měla jakýkoli další dotaz, příště to bude určitě rychlejší! :-)
S pozdravem MVDr. Dagmar Dvořáková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Mafík
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651