NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Kousání a vrčení u štěněte
Andrea L.
19.8.2008 
Dobrý den! Obracím se na Vás se dvěma dotazy. První se týká chování mojí fenečky Kavalírka. Při hře, kouše (někdy dost bolestivě) do rukou a někdy u toho vrčí. Na povel nesmíš, fuj, pak již nereaguje a tak od ní odcházím a dělám, že ji nevidím. Bohužel nevím, jak jí to odnaučit, hraček, hlavně na okusování má spoustu. Druhý dotaz se týká operace kýly. Můžete mi prosím říci, kolik asi tak může stát.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Markéta Minaříková
21.8.2008 
Milá Andreo,
velice důležité je, jestli se u Vaší fenky jedná jen o štěněčí "nevychovanost", ve které nemá ještě odhad na to, co si může vůči Vám dovolit, nebo jestli se jedná o projev dominance. To, že kousání bolí je způsobeno jednak ostrými mléčnými zouby a jednak tím, že si štěňátko neuvědomuje, že nemáme srst, ale holou kůži. Ale vrčet by pes na svého pána neměl nikdy, pokud se nejedná o hru. Buďte důsledná, vždy dejte jasně najevo, že se Vám její chování nelíbí a přimějte ji, aby přestala. Pak ji pochvalte. Pokud bude její chování přetrvávat, doporučilůa bych Bachovu květovou terapii, viz naše stránky, pomocí které se upravuje nežádoucí chování. Esence se míchají individuálně, podle příčiny problému, proto je třeba konzultace. Cena je většinou do 350,-. V případě, že se pro Bachovky rozhodnete, kontaktujte mě na čísle 608 743 272 nebo na klinice.
Hezký den Markéta Minaříková
Co se týče kýly, zéleží na rozsahu kýly, a tím pádem spotřebě materiálu a délce zákroku, dále také na velikosti pejska a typu anestezie, který zvolíme. Přesný odhad Vám dáme po vyšetření, nicméně odhaduji, že cena by neměla přesáhnout 2000,-.
S pozdravem MVDr. Horková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Gucci
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651