NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Štěkání
Špalková Monika
11.12.2008 
Máme dva krysaříky. Bydlíme v novém bytě a sousedé si stěžují (oprávněně) na neustálé štěkání a kvičení psů pokud jsme v práci. Pejskovi je rok, fence 9 let. Prosím o pomoc, je na nás petice v domě. Psů se ale rozhodně nechci zbavit. PS: péči a venčení mají dostatek.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Olga Kapková
6.1.2009 
Dobrý den, paní Špalková.
Váš problém ohledně štěkání v bytě, když nejste doma, lze řešit. Bude to od Vás vyžadovat trpělivost a čas. Vaši pejsci jsou na Vás silně fixovaní a štěkáním se pokoušejí si Vás přivolat nazpět. To určitě tušíte. Nevím, zdali 9ti letá fenka štěká od mala a Vy se to pokoušíte řešit až teď, mladší pejsek se její nešvar brzo naučil od ní. To se u dvou pejsků stává, že kopírují to horší chování. Nejlépe bude, když začnete trénovat Váš odchod z bytu na nečisto. Znamená to, že až budou pejsci vyvenčení, fyzicky unavení, tak jim dáte část krmení co máte na den a nachystáte se, tak jako vždy když odcházíte. Necháte jim po bytě dostatek hraček a puštěné rádio a na chodbě světlo. Odejdete z bytu a budete čekat jestli začnou štěkat, jestli ano, dáte povel NEE, TICHO nebo FUJ podle toho co za povel umí. Budou-li chvilku zticha vejdete do bytu a pochválíte je. Žádné přehnané chválení a mazlení, dáte jim pamlsek a zkusíte to znovu a znovu. Každý den alespoň třikrát. Je dobré je naučit odložení (čekání), aby uměli čekat i venku. Třeba na procházce je na chvilku přivážete ke stromu, sloupu a necháte je tam zase pět minut. Odejdete od nich tak, aby jste na ně viděla a oni mohou vidět Vás. Tím se učí, že se NIC TAK HROZNÉHO neděje, když je NĚKDE necháte samotné. Je to celé na delší dobu nemyslete si, že Vaši pejskové přestanou během týdne štěkat.
Přeji Vám úspěch ve cvičení Olga Kapková  
Odpověď na dotaz
Markéta Minaříková
19.12.2008 
Milá Moniko,
s problémem, o kterém píšete, se setkávám velice často. Separační úzkostí trpí velké množství psů. Velice dobře funguje Bachova květová terapie, viz. naše stránky, pomocí které se tyto potíže zmírňují nebo zcela odstraní. Protože se esence vybírají podle příčiny problému přímo na míru, je třeba konzultace (alespoň telefonická). Celková cena je obvykle 350,-. Pokud budete mít o tuto terapii zájem, kontaktujte mě na čísle 608 743 272 nebo v naší nemocnici.
Hezký den Markéta Tomanová (Minaříková)  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Beauceron
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651