NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Pes a hárající feny
Jan Gryč
1.2.2007 
Dobrý den, prosím o radu k následujícímu problému, dá-li se to ovšem jako problém kvalifikovat. Bydlím na sídliště, kde je poměrně velká koncentrace psů. Já vlastním psa, neznámého plemena, kterého jsme si před téměř devíti léty vzali z psího útulku. Je to pes o hmotnosti cca 50kg a je dost temperamentní i za normálních okolností. V době, kdy v okolí hárají feny (a mě se zdá, že to je pořád) je můj pes Rex jako "utržený" a doma téměř nespí, téměř nejí a s krátkými přestávkami, kdy se mu podaří usnout neustále píská a dožaduje se "jít ven". Za normálních okolností mu stačí tři 40ti až 60ti minutové procházky (kratší jen za špatného počasí). V jarním až podzimním období jsme mimo trvalé bydliště cca 5.měsíců, kde tyto problémy neexistují. S přibývajícím věkem psa (i mojim )se mi zdá, že délka tohoto problémového období se neustále prodlužuje. V současnosti to trvá už 14 dnů a frekvence dožadování se "jít ven" je stále častější. Existuje, prosím, nějaký prostředek na utlumení "vášní" v tomto období. Děkuji J.Gryč PS: Navštívil jsem vaše stránky poprvé a moc se mi líbí, díky.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
1.2.2007 
Vážený pane Gryči,
sama jsem zažila se svým psem něco velice podobného, takže chápu, že to problém je. Mám výborné zkušenosti s Bachovými květovými esencemi, což je způsob léčení podobný homeopatii. Nemá žádné vedlejší účinky, kontraindikace ani omezení, ani není finančně náročný. Pokud jej zvolíte, je třeba konzultace, případně i telefonická, protože "Bachovky" se míchají každému přímo "na tělo". Cena se pohybuje vč. konzultace mezi 200-350,-Kč dle počtu použitých esencí. V případě zájmu se obracejte přímo na mne. Pokud by tato metoda léčby nefungovala podle Vašich představ nebo nemáte k takové léčbě důvěru, je další možností kastrace psa, která kýžený efekt bohužel také nezaručuje.
Děkuji a těším se na spolupráci. Markéta Minaříková

Na téma Bachovy květové terapie zveřejníme na našich stránkách v nejbližších dnech podrobnější článek v sekci Domácí lékař. (pozn. redakce)  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
naše popelnicová kráska
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651