NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Štěkání
Marcela
24.2.2007 
Dobry den, mam velky problem se stekanim sve fenky. Je to kavalir a jsou ji 2 roky. Je na me hodne fixovana takze si me porad hlida abych ji nekde nenechala. Kdyz odchazim do prace tak je v pohode ale asi behem dne kdyz nekdo jde po chodbe tak nejspis dost steka. Kdyz jsem doma tak hodne steka jenom kdyz nekdo zazvoni nebo prijde ale nikdy ne kdyz nekdo chodi po chodbe. Taky se dost boji takze steka na psi ale nejde k nim a kdyz hřmi. Ale jinak je moc hodna. Nekdy mam pocit ze ji to bavi.Vim ze nechce byt sama doma a miluje spolecnost a kvuli tomu skoro nikam nechodim nebo mi ji nekdo hlida ale presto jednou za cas ji necham vecer samotnou tak 3-4 hod. a to pak nejspis cely barak nespi. Jak ji to mohu odnaucit? I kdyz ji dam povel nesmis tak to musim nekolikrat zopakovat ale kdyz nejsem doma? Co mohu delat? Vim ze je to dost neprijemne pro me sousedy. Mockrat vam dekuji za odpoved.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
27.2.2007 
Dobrý den.
S tímto problémem se potýká mnoho majitelů psů nejrůznějšího věku. Ve dvou letech bude trochu problém ji to odnaučit, ale všechno jde když se chce. Myslím, a to se Vám bude z mých rad asi líbit nejmíň, že by bylo dobré jí dát výcvik, ať už klasický na cvičáku nebo s loveckým zaměřením. Jde o to, aby se trochu změnil váš vzájemný vztah a začala Vás víc respektovat. Tím, že ji přimějete poslouchat, změníte Vaše postaveni ve smečce kterou tvoříte a posunete se v hierarchickém postavení výš než jste. I když si totiž sami myslíme, že jsme vůdcem smečky, náš psí kolega si to často nemyslí a často má pocit, že pokud není v hierarchii rodiny výš, je přinejmenším stejně. S tím pak jsou spojeny nejrůznější problémy.
Štěkání tohoto druhu je buď ze strachu, že je opuštěná nebo prostě nadává, že je sama doma a vyžaduje pozornost. Sám mám teď doma štěně a řešíme, jak to udělat, aby nám nezdemoloval celý byt a nebo nevyl, když ho doma necháme osamotě. Řeším to tak, že když má být doma, tak ho před tím uštvu - dlouhá procházka, míček, jiní psi...Unavený a nažraný pes bude spíš spát, než cokoli jiného. Rozdíl mezi ním a Vaším je ve věku a v tom, že u Vašeho pejska již může jít o zlozvyk. V kombinaci se zvyšováním Vašeho postavení lze použít Bachovu květinovou terapii, se kterou máme skvělé zkušenosti..
Tak ať se dílo podaří .-)
S pozdravem MVDr. Roman Musálek

Milá paní Marcelo,
podobné psychické problémy u psů je možné řešit více způsoby. V naší praxi stále častěji vyžíváme s úspěchem Bachovy květové esence. Pomohly už hodně pejskům, kterým se nelíbilo, když zůstali sami doma, báli se nebo jen tak dělali "naschvály". Pokud "bachovky" neznáte, můžete si o nich přečíst v sekci Domácí lékař v článku Bachova květová terapie. Jestli se rozhodnete pro jejich použití, byla by potřeba konzultace, alespoň telefonická, protože se esence vybírá každému přímo "na tělo" podle konkrétní příčiny problému. Kontaktujte přímo mne v recepci Veterinární nemocnice Stodůlky. Další možností je porada s etologem - specialistou na poruchy chování zvířat, na kterého Vám můžeme dát kontakt. Doufám, že vše zdárně vyřešíme.
S pozdravem Markéta Minaříková, recepce  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Kety
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651