NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Nedůtklivý pejsek
Lada
26.4.2007 
Dobrý den, máme 6letého trpasličího pudla, který je 4roky po kastraci. Snažíme se hlídat váhu, ale začínáme mít problémy s jeho chováním. Bývá nedůtklivý a někdy reaguje zubama. Vadí mu i normální blbnutí na které jindy regoval další hrou. Taky bych chtěla poprosit o radu jak na zubní kámen, nechali jsme mu ho odstranit a začíná se tvořit znova. Používáme dětskou zubní pastu a kosti na čištění zubů. Předem děkuji, Lada  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
6.5.2007 
Dobrý den,
Milá paní Lado, Vašemu pejskovi by co se chování týče pravděpodobně pomohla Bachova květová terapie, o které si můžet přečíst na našich stránkách Bachova květová terapie. Pokud se pro ni rozhodnete, kontaktujte mě, prosím, v naší nemocnici, byla by třeba konzultace, protože použití esencí je individuální a každému se míchá podle konkrétního problému i příčiny.
S pozdravem Markéta Minaříková

Co se týče zubního kamene, je zcela nevhodné používat dětskou zubní pastu. U psů je neúčinná a navíc může způsobovat zdravotní problémy ze zažíváním. Pro tento účel existují enzymatické zubní pasty pro psy nebo desinfekční gely. S jejich použitím máme dobré zkušenosti. Účinnější než kosti na čištění zubů je krmení granulemi, které omezují tvorbu zubního kamene, např. Dental od firmy Royal Canin. Více v článku Zubní kámen, parodontóza, uvolnění a vypadávání zubů.
S pozdravem MVDr. Lukáš Duchek

Redakce se omlouvá za pozdní odpověď z důvodu dovolené. 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651