NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Německý ovčák-agresivita v určitých situacích
Burgetová Dagmar
19.7.2007 
Máme 3a1/2 letého něm. ovčáka. Je to spíš pes domácí, protože jsme důchodci a necvičili jsme ho. Venku chodí bez vodítka, poslouchá na povely sedni, lehni, k noze. Nejčastěji je na naší velké zahradě, kde běhá kolem plotu a štěká. Doma leží nejraději tak, aby se dotýkal některého z nás, je klidný, poslušný, chodí za námi, jak beránek - nechá si sebrat kost z tlamy, žrádlo. Má rád naše vnuky.
Problém: 1) bojí se silnějších zvuků (i např. spláchnutí a štěká. Bojí se lidí, i těch kamarádů, kteří příjdou k nám - štěká a nenechá se pohladit.(i když jsou výjimky-většinou ženy, které toleruje). Nikdy mu nikdo neublížil.
2) Posledního půl roku začal reagovat na rozkazy typu "jdi ven", kdy tuší, že bude muset být sám na zahradě-vrčením a útěkem pod stůl. Když vezmu vodítko nebo proutek, výhrůžně vrčí - Když jdu nakupovat a zavřu ho venku, poslechne, jakoby věděl, že nebudu doma,tudíž bude hlídat. Někdy vezme třeba vnučce bačkorku a když mu ji chci vzít, schová se zase pod stůl a vrčí - Vypadá přitom dost hrozivě. Minulý týden při hře, kousl do ruky 11letou vnučku, když se ho snažila dostat dolů z válendy. O čem takové reakce svědčí? Dá se to odnaučit? Můžete mi prosím poradit ? Děkuji moc ! D.Burgetová
 
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
23.7.2007 
Dobrý den,
Váš dotaz je bohužel velmi složtý a není možné jej řešit takto na dálku. Je otázka, co vyvolává u Vašeho psa nepřiměřené chování, i když je to poslušný pes, který je na Vás zřejmě velmi fixován. Jeho chování by bylo dobré probrat s etologem, specialistou na chování zvířat, odkázali bychom Vás na etoložku, MVDr. Žertovou, tel. 602 175 465. Pokud pejsek kousl Vaší vnučku, doporučuji řešení problému neodkládat, podobných situací může přibývat. Problém je docela jistě řešitelný, němečtí ovčáci jsou velmi dobře ovlivnitelné plemeno, co se výchovy týče, jen je třeba zvolit správnou taktiku.
S pozdravem redakce  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Odpočinek po náročném dni
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651