NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Vytí psa po ztrátě psího kamaráda
Alena
17.1.2008 
Pes, kříženec NO a KO (1 rok) večer (někdy i přes den) často vyje. Může to být vlastnost těchto ras? Nebo stesk po společníkovi (nedávno jsme přišli o staršího psa s kterým vyrůstal)? Hodně se mu věnujeme, ale je to hlídací pes a nemůžeme s ním být stále.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Marcela Čápková
22.1.2008 
Dobrý den,
pokud pes dříve nevyl, myslím si, že je to zapříčiněno hlavně ztrátou jeho kamaráda. Jelikož byl zvyklý na celodenní kontakt je pochopitelné, že je pro něj tato nová situace stresující. Pokud Vám to okolnosti dovolí, pořídila bych mu dalšího parťáka na hraní. Ale myslím si, že po nějaké době, až se pejsek vyrovná se ztrátou kamaráda, vytí přejde. Zkuste ho zatím zabavit nějakým vhodným způsobem, hrou, procházkou, výcvikem... Zajistit mu dostatečné množství hraček, kostí na kousání, cokoliv co ho může zabavit... .
S pozdravem Marcela Čápková

U podobných situací s úspěchem aplikujeme Bachovu květovou terapii, což je přírodní léčba podobná homeopatii, kterou je třeba po konzultaci individuálně připravit na míru dle vyvolávající příčiny. Více o ní se dozvíte v článku Bachova květová terapie. V případě zájmu kontaktujte recepci nemocnice. Pozn. redakce  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
šampion
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651