NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

Přítelův pes mě před ním brání
Eva
26.3.2008 
Dobrý den, měla bych takový dotaz na chování psa. Kříženec německého ovčáka s jiným plemenem, pravděpodobně pastevecké nevím, má klopené uši. Je mu asi 11-12let. Přítel ho dostal, když mu byl asi rok a půl, po srážce s autem. Ten pes byl nabouraný do zadní nohy. Ale vylízal se, uzdravil se. Ale přítel, pro nedostatek času, se mu moc nevěnoval.Protože bydlí na venkově, pes byl víceméně zavřený v kleci, na procházky nebyl zvyklý vůbec, občas byl puštěný na zahradu. Ale v době háraní fen, má takovou sílu, že si udělal v plotě díru a utíkal. Tak byl zase zavřený v kleci. Já jsem přišla k příteli před rokem, pes si na mě zvykl, po půl roce jsme mu koupily obojek a začali jsme s ním chodit s vodítkem na krátké procházky. Někdy v říjnu nevíme co se stalo, onemocněl přes noc, začal kulhat na nohu, skoro nežral, byl velmi smutný. Asi po měsíci jsem přítele donutila, a vzali jsme ho na rentgen. Má rozpadlý kloub, kulhá do teď. Vypadalo to, že má možná i nádor. Ale asi po šesti týdnech se začal lepšit, ožil, začal více žrát a zase jsem s ním začala chodit na krátké procházky. A také jsem ho začala brát na noc do baráku. Samozřejmě jsem o něj pečovala sama, přítel nemá vztah k němu tak si ho víceméně spíš nevšímá. Jenže se stalo něco, asi před šesti týdny, že když jsem byla v blízkosti psa, tak se přítel nesměl objevit na chodbě, přiblížit se k němu. Pes začal okamžitě vrčet. Včera už to gradovalo dokonce,že se na přítele už vrhnul a snad by ho už pokousal, Přítel se stihl schovat za dveře. Pak jsme zkusili jít s ním na vodítku ven oba, ale pes stále na přítele vrčel. Co se mohlo stát? Přítel tvrdí,že pes se do mě zamiloval a brání si mě jako samičku. Ale přece by se nemohl takto změnit z ničeho nic. On byl jeho pán 10 let, mě zná rok, i když mě má rád, tak ještě nesmí vrčet na pána, který se sice o něj moc vzorně nestaral, ale jak on tvrdí, nic zlého mu prý neudělal. Co máme dělat dál? Děkuji za odpověď Eva  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Marcela Čápková
26.3.2008 
Dobrý den,
v prvé řadě si musíte uvědomit, že pro psa jste nyní "pánem" Vy a ne Váš přítel. Vy se mu věnujete, chodíte s ním na procházky, trávíte s ním čas..... Ohledně agresivního chování mě napadají 2 varianty:
1) pes začal žárlit na Vašeho přítele
2) nemohlo dojít k nějakému nedorozumění mezi Vaším přítelem a psem po dobu Vaší nepřítomnosti?
V každém případě máte situaci ve svých rukou Vy - pokud dojde k nedorozumění, musíte zasáhnout pouze Vy a ne Váš přítel. Pokud na přítele ve Vaší přítomnosti zavrčí nebo zaútočí musíte mu tuto činnost zakázat. Ráda Vám poradím více, ale potřebovala bych vědět některé další podrobnosti. Pokud budete mít zájem můžete mě telefonicky kontaktovat na recepci Vetcentra.
S pozdravem Bc. Marcela Čapková  
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Blondie a Ejmi
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651