NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

RTG DKK a buzení z narkózy
Lucie
14.6.2007 
dobrý den, včera jsme byli na rtg dkk, dnes je to už víc než 24hod od uspání a pes ještě pořád není ok, nevrtí ocasem, pořád pospává, ale žere. je to v normě nebo není něco v pořádku? mám roční čsv, temperamentní, takže dostal celkem velkou dávku na uspání do zadečku a pak ještě do žíly, protože pořád vrčel na veterináře. uspali ho kolem 10hod, k sobě přišel až kolem 14 h Lucie  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
Redakce
16.6.2007 
Dobrý den,
doufáme, že je Váš pejsek již v pořádku. Naše poradna není vedena online, není tedy možné reagovat v tak krátkém čase, jak by Váš dotaz vyžadoval. Jistě jste kontaktovala svého veterináře.
Způsob a doba probouzení závisí jednak na typu anestézie, tedy zda je podávána do svalu, nitrožilně nebo inhalačně s nitrožilní premedikací, nejméně šetrná je nitrosvalová, nejšetrnější je inhalační, s čímž souvisí i cena, dále na typu použitého anestetika či jejich kombinace, na věku psa a jeho zdravotním stavu. Pokud měl Váš pejsek problémy s probouzením, bude jistě třeba při příští anestézii zvolit šetrnější způsob aplikace, vhodné by bylo provést předem biochemické vyšetření krve pro posouzení základních parametrů. K tomuto tématu se vztahuje článek na našich stránkách Předoperační a pooperační péče u psů a koček, kde najdete i další informace.
S pozdravem redakce 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
kocourek MAX
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651