NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

CM - Bolesti zad u jezevčíka a Čínská medicína
Slavíčková
24.5.2010 
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je možné najít nějakou pomoc pro mého 9 letého jezevčíka Pepiho. Již dva roky ho provází bolest zad a to hlavně v bedrech, která je někdy lepší a někdy horší. Pepiho nosíme do schodů a různě mu ulevujeme. Při zhoršení mu dávám léky proti bolesti, které dočasně stav vylepší. Jen se bojím, že by nevydržel napichování akupunktury. Děkuji za odpověd. Jarmila Slavíčková  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Jaroslava Bláhová
24.5.2010 
Dobrý den paní Slavíčková.
Bolest zad je z pohledu celostní medicíny komplexní problematika, tzn.že do ní vstupuje mnoho faktorů, které se dají velmi dobře ovlivnit. Základem je téměř vždy slabá energie v dráze ledvin. Dalo by se říci, že energie ledvin je správcem oblasti beder. Pepi se již mohl se slabou energii v této oblasti narodit nebo ji mohl během života „vypotřebovat“ - např. nadměrnou plemenitbou, životem v nepřiměřeně chladném prostředí.... U jezevčíka, vzhledem k jeho tělesnému rámci, jsou bedra nadměrně namáhána každým krokem.
Když je energie málo, teče pomalu a začíná se zastavovat, což je zdrojem bolesti a jádrem dalších komplikací.
Akupunktura dokáže výborně energii znovu uvést do pohybu (řečí klasické medicíny se vstřebají otoky a drobné výrony krve) a tím se zastaví bolest a pomocí bylin se energie doplní. Vyřeší se tak nejenom momentální bolestivost, ale i se výrazně zvýší ochrana proti navrácení problému.
S pozdravem MVDr. Sl. Bláhová 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Úsměv, prosím...
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651