NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

VETERINÁRNÍ PORADNA LÉKAŘE

CM - Agresivní chování psa z útulku
Růžička
24.5.2010 
Dobrý den, v jednom roce stáří jsem si vzal z útulku boxera. Pes se zpočátku jevil bazlivý, ale do půl roku se z něho stal agresivní konfliktní pes. Nejhorší je, že jeho chování je nepředvídatelné a nikdy nevíme, jak zareaguje. Může alternativní medicína nějak pomoci? Děkuji za odpověd. Matyáš Růžička.  
zobraz podrobnosti

 
Odpověď na dotaz
MVDr. Jaroslava Bláhová
24.5.2010 
Dobrý den,
nevíme jaké situace pejsek zažil, než se dostal k Vám. Období dětství je ve znamení elementu Dřeva, které v sobě zahrnuje mnoho atributů - jaro, zelenou barvu, vítr, východ ... na úrovni těla játra, žlučník, oči, šlachy a vazy,... v oblasti povahy pak hněv, agrese, frustrace. Je možné, že nejvíce je pes konfliktní na jaře, při návalu agrese mu zčervenají oči a při zklidnování začne chodit toporně. Element Dřeva „je rozen“ elementem Vody. Pro Vodu je typický srach.
Na energetické úrovni se zde dějí pravděpodobně 2 věci souběžně. Během štěněcího období prožil pes stresové situace, které oslabily element Vody a ta špatně rodí element Dřeva. Zde se doslova a do písmene rodí ze strachu agrese. Slabý element Dřeva nemůže řádně fungovat a jeho energie se zadrhává, pro tuto situaci bývá typická vnitřní nervozita, která vyústí v agresi.
Pro zvládnutí stavu doporučuji akupunkturu a fytoterapii, v tomto případě spojenou s homeopatii. Výsledky léčby poruchy chování bývají výborné.
S pozdravem MVDr. Sl. Bláhová 
  Zpět  « Předchozí    Další » 
Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Malá tygřice Lola
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651