NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Náš buldoček si bahní

 

 

Jsme majitelé fenky Francouzského buldočka. Když jsme si Kiki pořizovali, nic jsme o pejskařině nevěděli. A tak jsme při koupi štěněte zrovna dvakrát opatrní nebyli. Asi to každý zná, prostě chceme mít štěně a zdravotní stav či něco podobného nás v tu chvíli nezajímá. Ono, který majitel prvního psa něco podobného zjišťuje nebo alespoň o pár zdravotních problémech toho či onoho plemene ví. To až potom, kdy jsme začali řešit nejprve občasné potíže a pak se to rozšířilo na celoživotní boj naší malé, placaté čumičky, člověk vlastně zjistí jak „naletěl“ tam, kde neměl.

 

Začalo to nevinně a skončilo to smutným pohledem na psa, který se ve své nemoci propadá čím dál hlouběji. Francouzští buldočci dosti často trpí na kožní problémy. Ať už je to atopický ekzém, různé alergie nebo problémy s parazity jako je Demodex či Dravčík nebo známé zapáchající kvasinky. Nikomu tyto problémy nepřeju, opravdu to není nic příjemného. Kolikrát ani sami veterináři nejsou za jedno. Proto při řešení těchto problémů je zapotřebí zvolit vhodného a zkušeného veterináře. My toho vystřídali, než jsme zakotvili tam, kde jsem nyní moc spokojení, ve Vetcentru Stodůlky.

 

Nejprve nám moc pomohla tamní dermatoložka a pak jsme přišli na věc, která všechny moc překvapila. Po zprovoznění rehabilitačního oddělení jsme se domluvili se sestřičkou na vyzkoušení „bahýnka“. Po pravdě, jak to na Kikouška zapůsobí, se nikdo nepokoušel ani uhodnout. Byly jsme první „laboratorní krysa“, ovšem něco se přeci jen předpokládat dalo. Ale výsledek překvapil jak nás, tak rehabilitační sestřičku. Do vyzkoušení „bahýnka“ měla Kiki hodně zničenou kůži od věčného drbání. Jenže už druhý den byly vidět ty obrovské změny. Kůže byla krásně hebounká a co je drbání, jsme rázem vůbec nevěděli. Navíc celý měsíc Kiki nebyla cítit po kvasinkách, které jsou asi jejím největším problémem. Cca v měsíčních intervalech chodíme na „bahýnko“, které se nám opravdu osvědčilo. Kůži už má naše buldočka nádhernou, asi jako každý jiný pejsek. A to, že už opět zarostla, o tom ani nemluvím.

 

Prostě a jednoduše, s výsledkem této terapie jsme velice spokojení. Naše velké díky patří Vetcentru Stodůlky, které zavedlo tyto rehabilitační činnosti. Můžeme vřele doporučit všem ostatním pejskům, kteří zatím neúspěšně bojují se zákeřnou alergií či úmorným ekzémem. Za vyzkoušení to určitě stojí, už jen proto, že „normální“ léčba je náročná jak psychicky, tak finančně. Nemluvě o její ne zrovna 100% účinnosti. Kdežto „bahýnko“ tolik nestojí, hafan si to užije, a pokud budete mít štěstí jako my, budete mít nadosmrti pokoj od věčného drbání a nešťastných očí vašeho miláčka.

 

Kubricht Jan a buldočice Kiki

 

zveřejněno 24.10.2009


 

Článek o Thalassoterapii - bahenních koupelích pro psy najdete zde.

 

 

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Jasmínka a její nejlepší kámoš Chárlík
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651