NOVINKY A AKCE O NÁS - VETCENTRUM
DOMÁCÍ LÉKAŘ PORADNA LÉKAŘE ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY PŘÍRODNÍ MEDICÍNA REHABILITACE PSŮ SEKCE DKK/DKL KREVNÍ BANKA

Kočka evropská - Viky - pád z okna


OŠETŘUJÍCÍ LÉKAŘ : MVDr. Iva Librová
   PACIENT : Kočka evropská - Viky - 1 rok
   DIAGNÓZA : pád z výšky
   MÍSTO OŠETŘENÍ : Veterinární klinika Paprsek

 

Kliknutím zvětšteNa jaře k nám do veterinární ordinace přinesla klientka kočičku, která jí doslova „spadla na hlavu“ před vchodem do panelového domu na Praze 5. Kočka bohužel dopadla přímo na chodník. Nikdo z kolemjdoucích neviděl z kterého okna nebo patra vypadla.

 

Během klinického vyšetření jsme zjistili pouze natržený horní a spodní pysk, pár polámaných drápků a drobné ranky na tlapkách. Kočička však byla ve stavu, kdy bylo nutné zahájit protišokovou léčbu. Rentgenologické vyšetření nepotvrdilo poranění vnitřních orgánů ani krvácení do dutiny břišní, kočička neutrpěla ani žádné zlomeniny. Byly jí podány infúzní roztoky s přídavkem vitamínů a minerálů, kortikostereoidy, antibiotika a léky proti bolesti.

 

Kliknutím zvětšteKlientka, která kočičku přinesla, shodou okolností chovatelka koček, se nabídla, že rozvěsí po okolí oznámení a kdyby se majitel nenašel, že by se kočičky ujala. Malá pacientka však potřebovala teplo a klid pro své zotavení po pádu a několikadenní infúzní terapii a lékařský dohled, protože nebyla schopná kvůli bolesti pysků přijímat potravu. MVDr. Iva Librová se kočičky ujala a poskytla jí na pár dní domov, kde o ni pečovala. Již během druhého dne kočka začala příst a mazlit se. Třetí den den léčby již byla schopna přijímat tekutou stravu a její stav s velmi rychle zlepšoval. 

 

Po několika dnech se na základě rozvěšených letáků ozvala skutečná majitelka a připravila nám opravdový šok, když oznámila, že bydlí až v jedenáctém patře...

 

 


Autor článku MVDr. Iva Librová   © 2006 VETCENTRUMDuchek s.r.o.

 Zpět

Přihlášení uživatele
Přihlašovací jméno
heslo
Vyhledávání
Z naší fotogalerie
Johča a Áda
Created by CRS NETCOM 2009
VETCENTRUM Duchek s.r.o., VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY, K HÁJŮM 946, 155 00 PRAHA 5, tel.: 251 511 651