TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA
Přírodní medicína
Popsat Čínskou medicínu na pár řádcích je prakticky nemožné, přesto ji všichni dobře známe. Pilíře na kterých stojí, je život sám. Všichni dýcháme, jíme, myslíme a cítíme. Všichni dobře víme, že nebudeme v pohodě, když budeme žít v napětí, stravovat se hamburgery a dýchat znečištěný vzduch. Nejdříve se dostaví drobné přehlédnutelné zdravotní potíže. Později závažná onemocnění.
Jedinečnost tělesné výbavy a genialita Čínské medicíny
Každá živá bytost se narodila se svou jedinečnou tělesnou výbavou, kterou zdědila po rodičích a každá se bude rozdílně vyrovnávat s podmínkami vlastního života, ať již v Pekingu či Praze, v lidské kůži či ve zvířecím kožíšku našich mazlíčků.
Genialita Čínské medicíny spočívá v tom, že se dívá na nemocného jedince jako na celek, tzn. zohledňuje vlastní vnitřní individuální fungování organismu a současně ve vztahu s okolím. Dokáže „odhalit nemoc dříve než vznikla“ - právě díky drobným zdravotním problémům, které se hlásí dříve, než nemoc závažná. Je-li již přítomno závažné onemocnění, je možno díky tomuto medicínském systému dojít proti proudu času ke kořeni nemoci, posílit slabé a odstranit škodlivé.
Jak probíhají návštěvy u terapeuta TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY?
Vstupní vyšetření trvá okolo hodiny a terapeut se Vás vyptá na vše, co s pacientem a jeho zdravím souvisí. Dle zjištěného stavu pak vybere nejvhodnější terapeutický postup. Při léčbě pomocí akupunktury se setkání konají nejméně jedenkrát týdně, obvykle 10x.
Terapie pomocí bylin nevyžaduje tak časté kontroly a s terapeutem se uvidíte 1x za 14 dnů. Postupy se dají vzájemně doplňovat a kombinovat. Terapie je vždy „ušitá na míru“ každému pacientovi.
Co všechno je možné léčit TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU?
Čínská medicína velmi dobře pomáhá řešit problémy:
• Pohybového aparátu (bolesti krku, zad a kloubů) a s nimi spojené neurologické a svalové potíže
• Gynekologické nemoci (poruchy hárání, zabřeznutí, prevence recidiv zánětu dělohy, nízké libido u psů...)
• Nemoci kůže (alergického i bakteriálního původu)
• Poruchy chování (agresivní, předrážděné nebo apatické chování)
• Endokrinologické nemoci (poruchy štítné žlázy, nadledvinek, cukrovka) a mnoho dalších.
Autor článku: